Niezdolność do pracy

Nieszczęśliwy wypadek lub poważna choroba mogą mieć ogromny wpływ na Twoje zdrowie, ale i przede wszystkim życie. Czasami oznacza to, że wykonywanie przez Ciebie dotychczasowej pracy staje się niemożliwe. Aby zapewnić sobie i swoim bliskim odpowiednie wsparcie, warto zainteresować się ubezpieczeniem od niezdolności do pracy, które chroni nas przed utratą dochodów i możliwością zarobku.

Trwała niezdolność do pracy – definicja

Niezdolność do pracy zostaje stwierdzona w momencie, kiedy dochodzi do poważnego uszkodzenia organizmu, które całkowicie lub częściowo uniemożliwia wykonywanie pracy zarobkowej. Stan takiej osoby nie rokuje i nie ma możliwości odzyskania zdolności nawet po przekwalifikowaniu.

Przyczyną niezdolności do pracy jest zwykle nieszczęśliwy wypadek, do którego mogło dojść w trakcie pracy lub innych okolicznościach, które nie są związane z wykonywanym zawodem.

Ubezpieczenie od niezdolności do pracy – zakres usług

O niezdolności do pracy orzeka ZUS. Wskazany przez niego specjalista przeprowadza badania, na ich podstawie orzekając o charakterze niezdolności do pracy. Następnie zostaje ustalona renta. Niestety wysokość takiego świadczenia jest zwykle o wiele niższa niż rzeczywiste zarobki, przez co wiele osób nie posiada wystarczającej ilości pieniędzy na pokrycie bieżących wydatków oraz tych związanych z leczeniem choroby.

W takiej sytuacji rozwiązaniem jest wybór polisy, która będzie chronić nas w przypadku, gdy wykonywanie przez nas pracy stanie się niemożliwe. Posiadanie tego rodzaju ubezpieczenia pomaga nam w zachowaniu ciągłości finansowej. Nawet jeśli Twoja niezdolność do pracy jest tymczasowa i oznacza, że nie będziesz pracować przez kilka miesięcy, ubezpieczyciel także wypłaci Ci należne odszkodowanie.

Posiadanie tego rodzaju polisy gwarantuje komfort i spokój ducha, gdyż mamy pewność, że nie zostaniemy bez źródła dochodu, jeśli dalsze wykonywanie przez nas pracy będzie niemożliwe. Środki z polisy będą pomocne nie tylko w przypadku pokrycia codziennych wydatków, ale równocześnie umożliwią Ci dostęp do odpowiedniej opieki medycznej czy rehabilitacji.

Ubezpieczenie od niezdolności do pracy polecamy w szczególności osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą, freelancerom oraz przedstawicielom wolnych zawodów. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu.

Zostaw kontakt
Oddzwonimy do Ciebie

Zobacz także: