Ile kosztują ubezpieczenia OC w Warszawie?

źródło: Freepik.com

Stawki za ubezpieczenia OC w Warszawie są jedne z najwyższych. Mieszkańcy większych miast zawsze muszą zapłacić większą cenę za polisy ubezpieczeniowej niż właściciele pojazdów w mniejszych miejscowościach.

W stolicy średnia OC wyniosła w styczniu 2022 roku około 850 zł. Jest to ponad 100 zł więcej niż średnio wyliczona dla całego kraju. Dlaczego jest tak drogo i czy warszawianie mogą znaleźć tańsze ubezpieczenie OC?

Dlaczego ubezpieczenie OC w Warszawie są droższe niż w innych miastach?

Przy wyliczaniu składki ubezpieczeniowej OC jednym z kryterium, które brane jest pod uwagę, jest oczywiście miejsce zamieszkania właściciela samochodu. Im większa jest miejscowość, tym większe składki ubezpieczeniowe trzeba zapłacić.

Z czego to wynika? Towarzystwa ubezpieczeniowe polegają głównie na statystykach. Na takie ceny wpływa głównie liczba mieszkańców stolicy w naszym kraju, która w Warszawie wynosi około 2 miliony. Do tego trzeba doliczyć również osoby z okolicznych miejscowości oraz innych miast, które codziennie dojeżdżają do pracy. Dlatego natężenie ruchu jest tam bardzo duże, a to wiąże się z możliwością kolizji drogowej i uszkodzenia auta.

Raport podany przez Komendę Główną Policji pokazał, że w stolicy w 2020 roku doszło do 1186 wypadków drogowych. Natomiast w całym województwie mazowieckim było ich około 3000. Jest więc bardzo duże prawdopodobieństwo, że dojdzie do stłuczki czy wypadku i trzeba będzie wypłacić odszkodowanie. Ubezpieczyciele wyceniają więc bardzo duże ryzyko wystąpienia szkody i dlatego tamtejsi kierowcy muszą płacić wyższą cenę za ubezpieczenie OC w Warszawie.

Jak wybrać dobrą polisę ubezpieczeniową OC w Warszawie?

Wyszukując najlepsze ubezpieczenia OC w Warszawie, bardzo dobrym pomysłem jest porównanie oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych. W większości przypadków warto pozostać przy swoim aktualnym ubezpieczycielu, ale czasami może być opłacalna zmiana polisy. Osoby, które nie mają czasu na to, aby samodzielnie przeglądać dostępne oferty, powinny skorzystać z pomocy agenta ubezpieczeniowego, który jest na bieżąco ze wszystkimi ofertami, szybko je porówna i doradzi w wyborze najkorzystniejszej.

Jeszcze szybszym i prostszym rozwiąie i wybrać idealną ofertę dopasowane do swoich potrzeb. Wystarczy wprowadzić wymagane dane dotyczące kierozaniem jest skorzystanie z porównywarek internetowych. Można wtedy sprawdzić wszystkie dostępne ubezpieczenia w Warszawwcy i samochodu, a następnie zostaną przedstawione wszystkie dostępne oferty towarzystw ubezpieczeniowych.

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie AC?

Autocasco to dobrowolne ubezpieczenie, które chroni od uszkodzeń pojazdu spowodowanych zarówno przez właściciela, jak i wynikające ze zdarzeń losowych czy nawet kradzieży. Warto dobrze sprawdzić dostępne ubezpieczenia AC w Warszawie. Pomoże w tym agent ubezpieczeniowy, który doradzi wybór najlepszego pakietu.

Ubezpieczenie AC zawiera szereg różnych klauzul, które po wystąpieniu szkody mogą mieć duże znaczenie przy wypłacie należnego odszkodowania. Dlatego też decydując się na autocasco, warto jest sprawdzić czy:

  • wprowadzone zostały udziały własne przy szkodzie,
  • zniesiona została amortyzacja części,
  • suma ubezpieczenia jest stała,
  • oraz czy ubezpieczyciel pomniejsza sumę ubezpieczenia po wypłacie odszkodowania.

Czy wybór ubezpieczenia OC i AC jest trudny?

Wybór ubezpieczenia OC i AC w Warszawie wcale nie musi być skomplikowany. Można samodzielnie dokonać odpowiedniego wyboru i najszybciej sprawdzimy aktualne ceny w porównywarkach internetowych. Można również skorzystać z pomocy agenta ubezpieczeniowego, który bezpłatnie porówna i doradzi wybór najkorzystniejszego rozwiązania.

Skontaktuj się z nami