Ubezpieczenie motocykla

Ubezpieczenie motocykla oferuje większość Towarzystw Ubezpieczeniowych. Warto jednak pomyśleć nie tylko o spełnieniu obowiązku ustawowego, ale również o własnym bezpieczeństwie i komforcie na wypadek nieoczekiwanego zdarzenia. Podczas wypadku z udziałem motocyklisty jest on zazwyczaj najbardziej poszkodowany – niestety motocykl często ulega uszkodzeniu w znacznym stopniu, a kierujący nim doznaje poważnych uszczerbków na zdrowiu.

Jeśli wiek pojazdu na to pozwala, jego właściciel może zawrzeć umowę dobrowolnego ubezpieczenia Autocasco. Dodatkowo, jeśli motocykl posiada odpowiednie zabezpieczenia przeciwkradzieżowe - na rynku ubezpieczeniowym można znaleźć kompleksową ochronę od wszystkich zdarzeń (formuła All Risk).

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków powinno być dla motocyklisty najważniejsze – jest to dobrowolne ubezpieczenie, które zapewnia wypłatę świadczenia dla poszkodowanego w związku z wypadkiem. Wybierając ofertę NNW warto rozważyć ofertę z wysoką sumą ubezpieczenia.

Ubezpieczenie Assistance to kolejne z dodatkowych ubezpieczeń, które warto zawrzeć wraz z obowiązkowym OC. Zapewnia ono pomoc drogową w przypadku unieruchomienia w skutek kolizji, wypadku czy awarii. Niektóre Towarzystwa oferują holowanie motocykla bez limitu kilometrów na terenie Polski.
Ubezpieczeniem mogą być chronione także akcesoria motocyklisty i to nie tylko kufry, sakwy i tank bagi, ale również kask, buty, rękawice, spodnie, kurtka czy kombinezon.

Szukasz oferty na ubezpieczenie motocykla?

Potrzebujesz ubezpieczenie motocykla? Już dziś wyszukaj najbliższego Agenta Unilink.

Zostaw kontakt
Oddzwonimy do Ciebie