Ubezpieczenie dla przedszkolaka

Z pewnością każdy rodzic zdaje sobie sprawę, jak ważnym momentem jest pójście dziecka do przedszkola. To z reguły początek nowego etapu, kiedy nasza pociecha zostaje stopniowo wdrażana w edukację. Oczywiście pierwsze dni pośród rówieśników bywają stresujące, jednak rodzice kilkulatków powinni przede wszystkim zatroszczyć się o ich bezpieczeństwo – a w tym przypadku doskonale sprawdzi się ubezpieczenie NNW dla przedszkolaka.

Gdzie ubezpieczyć kilkulatka – w przedszkolu czy indywidualne?

Zarówno w przedszkolach prywatnych, jak i państwowych istnieje możliwość włączenia dziecka do ubezpieczenia grupowego. Jest to oczywiście rozwiązanie bardzo wygodne, ponieważ możemy niemal od razu po rozpoczęciu roku szkolnego złożyć stosowną deklarację, dodatkowo wysokość składek w ubezpieczeniu grupowym jest bardzo korzystna. Trzeba jednak pamiętać o tym, że taka polisa ma dość ograniczony zakres ochrony. Jest to tradycyjne NNW, które chroni nasze dziecko od wypadku, którego konsekwencją najczęściej jest uszkodzenie ciała czy rozstrój zdrowia, dodatkowo ochrona również może zadziałać w przypadku pobytu dziecka w szpitalu wskutek choroby.

Ubezpieczenie grupowe zapewniane przez przedszkole ma dokładnie taki sam zakres dla każdego dziecka. Oznacza to, że rodzice nie mogą negocjować warunków i w ten sposób dopasować ich do indywidualnych potrzeb. Takie ograniczenie może być w wielu przypadkach kłopotliwe. Dlatego też należy pamiętać, że nie mamy obowiązku decydowania się na polisę proponowaną przez przedszkole. Zamiast tego możemy wykupić dla kilkulatka indywidualne ubezpieczenie NNW dla przedszkolaka.

Indywidualne ubezpieczenie NNW przedszkolaka – zalety

W przypadku polisy NNW proponowanej przez przedszkola świadczenia odszkodowawcze są zazwyczaj wypłacane w przypadku, gdy dojdzie do poważniejszego urazu. Na dodatek odszkodowanie z reguły nie należy do najwyższych, ze względu na niską sumę ubezpieczenia, którą rodzice wybrali w ramach grupowego ubezpieczenia NWW Zdecydowanie warto zatem zastanowić się nad indywidualnym ubezpieczeniem, które gwarantuje szerszy zakres ochrony np. świadczenie rehabilitacyjne, świadczenie z tytułu poważnego zachorowania czy też pokrycie kosztów pobytu w szpitalu związanego z tym zachorowaniem. Decydując się na ubezpieczenie indywidualne, rodzice mają możliwość wyboru zakresu ubezpieczenia i wysokości sumy ubezpieczenia NNW dopasowanej do usposobienia ich dziecka.

Jeśli zatem zastanawiasz się nad tym, jaki wariant jest najbardziej korzystny, zgłoś się do naszych agentów. Wspólnie przedyskutujemy, jak skutecznie ochronić Twoje dziecko.

Zostaw kontakt
Oddzwonimy do Ciebie

Zobacz także: