Ubezpieczenie dla studenta

Wypadek oraz powstałe na skutek niego urazy mogą przydarzyć się każdemu, bez względu na wiek. Dotyczy to także studentów – z chwilą kontynuowania nauki na uczelni wyższej warto zastanowić się nad skutecznym ubezpieczeniem, gwarantującym ochronę właśnie w takich przypadkach. Oczywiście można skorzystać z polisy oferowanej przez uczelnię, jednak jej zakres może okazać się nie wystarczający. Właśnie w tym przypadku sprawdza się ubezpieczenie indywidualne, które pozwala na dopasowanie zakresu ubezpieczenia do naszych potrzeb.

Ubezpieczenie NNW na uczelni – warunki

Polisa NNW zapewniana przez uczelnię to ubezpieczenia gwarantujące ochronę dla zdarzeń, powstałych w wyniku następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie zapewnia wypłacenie świadczeń odszkodowawczych w razie wystąpienia kontuzji, wypadku komunikacyjnego bądź poważnej choroby. Zgłaszają się do niego najczęściej studenci, który nie ukończyli 26 roku życia. Po złożeniu odpowiedniego wniosku to szkoła wyższa odprowadza wszelkie składki.

Trzeba jednak pamiętać, że taka polisa posiada spore ograniczenia. Przede wszystkim obowiązuje ona wyłącznie wtedy, kiedy utrzymujemy status studenta.

Indywidualna polisa NNW dla studenta – co zapewnia?

Oczywiście sam zakres ochrony prywatnego ubezpieczenia NNW jest uzależniony od wybranego towarzystwa, podobnie zresztą jak cena. Klient może sam dopasować do siebie warunki i zdecydować się na określone pakiety. W ramach takiej polisy możemy otrzymać odszkodowanie nie tylko w przypadku urazu fizycznego czy poważnej choroby – zyskamy także łatwiejszy dostęp do rehabilitacji.

Ponieważ nasza multiagencja ubezpieczeniowa specjalizuje się również w polisach NNW dla studentów, zachęcamy do kontaktu – z chęcią pomożemy w wyborze najlepszego produktu ubezpieczeniowego.

Zostaw kontakt
Oddzwonimy do Ciebie

Zobacz także: