Ubezpieczenie na życie dla emeryta

Wiele osób na różnym etapie życia decyduje się na wykupienie ubezpieczenia, które chroniłoby ich oraz bliskich przed nagłymi wypadkami. Nie da się jednak ukryć, że towarzystwa ubezpieczeniowe najchętniej zawierają umowy z klientami w sile wieku, ponieważ prawdopodobieństwo nieprzewidzianych sytuacji, np. choroby czy urazu, jest znacznie mniejsze. Co w przypadku, kiedy to senior chce wykupić polisę na życie? Znalezienie właściwej oferty może być trudne, jednak wbrew pozorom istnieje sporo możliwości.

Ubezpieczenie dla emeryta. O czym trzeba pamiętać?

Chociaż na polskim rynku nie brakuje ofert dotyczących polis na życie, to jednak nie da się ukryć, że niewiele z nich jest skierowanych do osób w wieku emerytalnym. Wszystko dlatego, że zagrożenie zachorowania po 60. roku życia jest znacznie wyższe, toteż znaczna część towarzystw ubezpieczeniowych musi wówczas liczyć się z większym ryzykiem. Dlatego też ubezpieczalnie niejednokrotnie stawiają warunek w postaci górnej granicy wieku. Najczęściej spotykana to ta sięgająca 50-60 lat.

Mimo to można znaleźć propozycję przeznaczoną również dla osób starszych. Takie ubezpieczenie na życie ma charakter wyłącznie ochronny – czyli w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej rodzina otrzymuje stosowne świadczenie.

Niestety nawet wtedy istnieje ograniczenie wiekowe, które dokładnie wskazuje, do jakiego momentu można zawrzeć umowę na polisę. Jest ono określane indywidualnie przez ubezpieczyciela, jednak zazwyczaj o wykupienie ubezpieczenia należy zadbać maksymalnie do 80-85. roku życia.

Czy warto rozważyć ubezpieczenie dla seniora?

Jeśli nigdy wcześniej nie zdecydowaliśmy się na ubezpieczenie i dopiero w okresie wieku emerytalnego zastanawiamy się nad właściwą ochroną, to zdecydowanie warto przejrzeć dostępne oferty i je ze sobą porównać. W ten sposób możemy znaleźć propozycję, która niesie za sobą przystępne finansowo składki.

Dodatkowo każda polisa na życie to znakomite zabezpieczenie dla naszych bliskich. Jeśli martwimy się, czy rodzina poradzi sobie po naszej ewentualnej śmierci, to właśnie wykupienie ubezpieczenia może im zagwarantować godny byt. Odszkodowanie wypłacane z tytułu polisy na życie może uratować domowy budżet, co z kolei przełoży się na spokojniejszą przyszłość.

Pamiętajmy o tym, by przed zawarciem umowy z ubezpieczalnią zapoznać się z warunkami wyłączenia odpowiedzialności, czyli sytuacjami, kiedy ubezpieczenie nie będzie obowiązywać. Stojąc przed wyborem towarzystwa ubezpieczeniowego, możesz zgłosić się do nas – pomagamy również seniorom w znalezieniu najskuteczniejszej ochrony.

Zostaw kontakt
Oddzwonimy do Ciebie

Zobacz także: