Ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie to zdecydowanie najchętniej wybierany produkt ubezpieczeniowy. Za jego sprawą możemy się zatroszczyć zarówno o siebie, jak i swoich bliskich. Żeby jednak rzeczywiście móc osiągnąć właściwy zakres ochrony, warto sprawdzić, co dokładnie obejmuje taka polisa i na co konkretnie się zdecydować, jeśli chcemy być zabezpieczeni na wypadek wielu różnych sytuacji.

Zakres ubezpieczenia na życie

W każdym towarzystwie ubezpieczeniowym mamy do wyboru podstawowy oraz rozszerzony wariant polisy na życie. Podstawowy chroni tylko w jednym przypadku – kiedy dojdzie do zgonu osoby ubezpieczonej z przyczyn naturalnych. Wówczas na rzecz jego rodziny bądź osoby, która została wskazana w umowie, zostaje wypłacone stosowne świadczenie pieniężne.

Dlatego też wiele osób wybiera szerszy zakres ochrony, by być zabezpieczonym w kilku różnych sytuacjach. W zależności od oferty, na jaką się zdecydujemy, możemy wówczas liczyć na odszkodowanie również w takich przypadkach, jak:

  • śmierć w wypadku samochodowym;
  • uraz ciała – czyli po prostu NNW;
  • inwalidztwo;
  • wypadek przy pracy;
  • długotrwała choroba;
  • rehabilitacja;
  • narodziny dziecka.

Warto również dodać, że polisa na życie może być indywidualna, ale może też obejmować grupę osób.

Na co zwrócić uwagę, poszukując polisy na życie?

Ponieważ wykupienie ubezpieczenia na życie to często jedna z najistotniejszych decyzji, należy zachować tutaj pewną ostrożność. Przede wszystkim nie powinno się podpisywać umowy z pierwszym ubezpieczycielem, na którego się natknęliśmy. W ten sposób możemy pominąć znacznie korzystniejszą ofertę, która jest nie tylko bardziej opłacalna, ale też skuteczniejsza.

Najprostszym rozwiązaniem jest porównanie co najmniej kilku propozycji od różnych ubezpieczalni. Wcześniej warto się zastanowić, czego właściwie oczekujemy od takiej polisy i co powinna ona posiadać. Czy chcemy, żeby w umowie znalazła się jakaś konkretna klauzula? Jaka wysokość składki będzie dla nas satysfakcjonująca i nie nadszarpnie zbytnio domowego budżetu? Na jaką kwotę się ubezpieczyć? Czy ubezpieczenie powinno obowiązywać tylko przez jakiś czas, czy raczej mieć charakter bezterminowy? Każde z tych pytań koniecznie trzeba sobie zadać, zanim rozpoczniemy poszukiwania towarzystwa ubezpieczeniowego, które zapewni nam właśnie takie warunki, jakich wymagamy.

Oczywiście dokumentacja przekazana przez ubezpieczyciela może być dla wielu osób niezrozumiała. Dodatkowo czasem bywa potrzebna pomoc i profesjonalne wskazówki, by rzeczywiście ocenić, czy proponowane korzyści są warte swojej ceny. Jeśli nie wiesz, na jakie ubezpieczenie na życie się zdecydować, skontaktuj się z agentem Unilink S.A.

Zostaw kontakt
Oddzwonimy do Ciebie

Zobacz także: