Ubezpieczenie roweru

Nie od dziś wiemy, że sport i aktywność fizyczna przyczyniają się do poprawy naszego samopoczucia i zdrowia. Jednym ze sposobów na utrzymanie formy, jak i środków komunikacji jest rower. Niestety czasami kask i ochraniacze nie zawsze będą w stanie uchronić Cię przed złamaniem kończyny, inną fizyczną kontuzją czy też uszkodzeniem Twojego sprzętu. Chociaż posiadanie ubezpieczenia OC w przypadku roweru nie jest obowiązkowe, warto rozważyć wybór polisy, która zapewni nam odpowiednie bezpieczeństwo niezależnie od sytuacji. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Ubezpieczenie rowerowe – co wchodzi w jego zakres?

Posiadanie ubezpieczenia rowerowego to gwarancja komfortu, radości i co najważniejsze: bezpieczeństwa w czasie jazdy. W jego skład wchodzą następujące polisy:

  • OC – gwarancja pokrycia szkód, które w trakcie jazdy wyrządziłeś innym osobom;
  • casco – wypłata odszkodowania w momencie, gdy dojdzie do zniszczenia lub kradzieży roweru;
  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków – chroni Cię, zapewniając wypłatę należnego odszkodowania, jeśli w trakcie jazdy dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu;
  • ubezpieczenie bagażu – niektóre z towarzystw ubezpieczeniowych oferują wypłatę odszkodowania w momencie, gdy doszło do uszkodzenia lub kradzieży przewożonego przez nas bagażu.

Dlaczego warto sięgać po ubezpieczenie rowerowe?

Tak jak podczas jazdy samochodem, tak i w trakcie jazdy rowerem jesteśmy narażeni na wystąpienie różnych sytuacji życiowych. Niezależnie od faktu, czy to Ty jesteś sprawcą, czy poszkodowanym w wypadku, aktualna polisa pozwoli Ci na otrzymanie odpowiednich środków. Dzięki temu kosztów za wyrządzone szkody czy np. konieczną rehabilitację w wyniku poniesionego uszczerbku nie będziesz musiał pokrywać z własnej kieszeni.

Polisę rowerową można dodatkowo rozszerzyć o ubezpieczenie od kradzieży. Pamiętaj jednak, że w tym przypadku ubezpieczyciel wypłaci ubezpieczenie tylko wtedy, gdy Twój rower w trakcie kradzieży był we właściwy sposób zabezpieczony. Wszelkie informacje na ten temat znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, które posiada każdy ubezpieczyciel.

Zostaw kontakt
Oddzwonimy do Ciebie

Zobacz także: