Ubezpieczenie dla ucznia

Ubezpieczenia szkolne

Moment, w którym dziecko rozpoczyna edukację szkolną, to dla wielu rodziców czas, kiedy należy rozważyć zakup ubezpieczenia. Chociaż w placówkach oświatowych mamy dostęp do grupowej polisy, która ma przystępną składkę, to jednak nie da się ukryć, że zdecydowanie korzystniej wypada indywidualne ubezpieczenie szkolne. Jak zdecydować się na wybór towarzystwa ubezpieczeniowego i na co możemy liczyć po zawarciu umowy?

Indywidualne NNW dla dziecka – korzyści

Trzeba pamiętać, że ubezpieczenie proponowane przez placówkę oświatową, do której uczęszcza nasze dziecko, nie jest obowiązkowe. Możemy zawrzeć je dobrowolnie. To dość popularne rozwiązanie, które wiąże się jednak z pewnymi ograniczeniami. Przede wszystkim nie mamy wówczas wpływu na zakres ochrony, jest ona taka sama dla każdego ucznia i z reguły podstawowa. Tym sposobem nie możemy dopasować warunków do indywidualnych potrzeb, w przypadku kiedy nasza pociecha potrzebuje zakresu, który nie jest oferowany w ramach standardowej oferty ubezpieczenia grupowego.

Zakupienie indywidualnego szkolnego NNW niesie za sobą wiele zalet. Przede wszystkim możemy zatroszczyć się o bezpieczeństwo swojego dziecka pod naprawdę szerokim kątem – oczywiście w zależności od tego, co uzgodnimy z ubezpieczycielem. Dodatkowo możemy być pewni, że w razie nieprzewidzianej sytuacji syn lub córka zyskają dostęp do dobrej opieki medycznej, w tym możliwość wizyty u specjalisty.

Czym charakteryzuje się dobre ubezpieczenie szkolne?

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe może indywidualnie określać zakres ubezpieczenia w ramach zawieranej polisy. Dodatkowo wiele zależy od tego, na jaki wariant się zdecydujemy. Niemniej koniecznie należy zwrócić uwagę na to, czy ubezpieczenie obejmuje nie tylko trwały uszczerbek na zdrowiu, złamanie kości czy pobyt w szpitalu, ale także takie sytuacje, jak:

  • oparzenie lub odmrożenie;
  • wstrząs mózgu;
  • pogryzienie przez zwierzę;
  • zatrucie;
  • czasowa niezdolność do nauki z powodu choroby.

Przed podpisaniem umowy powinniśmy się upewnić, jaka jest wysokość sumy ubezpieczenia, jakie są limity dla poszczególnych świadczeń dodatkowych, ile wynosi składka oraz jaki system wypłaty świadczeń obowiązuje przy wypłacie odszkodowania u danego Ubezpieczyciela. Szczególnie należy przyjrzeć się Ogólnym Warunkom Ubezpieczenia, a zwłaszcza wyłączeniu odpowiedzialności, czyli liście przypadków, kiedy ubezpieczyciel odmówi nam pomocy.

Indywidualne ubezpieczenie szkolne dla dziecka to ogromny komfort i poczucie bezpieczeństwa. O wypadek nietrudno, szczególnie jeśli nasza pociecha jest wyjątkowo aktywna i np. bierze udział w wielu zajęciach pozalekcyjnych. Wiedząc, jak bardzo istotna jest właściwa ochrona, zapraszamy do kontaktu z nami – nasza multiagencja ubezpieczeniowa specjalizuje się w wyszukiwaniu korzystnych ofert.

Zostaw kontakt
Oddzwonimy do Ciebie

Zobacz także: