UniBlog

Multiagencja Ubezpieczeniowa: ubezpieczenia zdrowotne, na życie, turystyczne, samochodu - Unilink SA / UniBlog / Bezpieczeństwo przed sezonem motocyklowym.

Bezpieczeństwo przed sezonem motocyklowym.

Motocyklisto ? zadbaj o bezpieczeństwo przed sezonem! Według raportu Komendy Głównej Policji 2016 roku motocykliści uczestniczyli w 2299 wypadkach drogowych, w których zginęło 232 kierujących motocyklami i 12 ich pasażerów, a 1846 motocyklistów i 221 pasażerów motocykli zostało rannych.

Sezon motocyklowy trwa, jednak nie wszyscy fani jednośladów poza wykupieniem obowiązkowego OC decydują się na dodatkowe ubezpieczenie. Jakie produkty zaoferować motocyklistom, żeby czuli się bezpieczniej?

 

NNW to konieczność                                                                                 

 

Przeglądając fora motocyklowe można natknąć się na wiele tematów przekonujących, że ubezpieczenie NNW obok obowiązkowego OC to konieczność. NNW daje gwarancję, że w przypadku pobytu w szpitalu, rehabilitacji czy niezdolności do pracy motocyklista będzie miał zapewnione środki finansowe. Szczególną uwagę warto jednak zwrócić na zakres ubezpieczenia – zarówno pod kątem sumy świadczeń oraz zakresu terytorialnego. Przy każdorazowym tworzeniu polisy należy zrobić dokładny wywiad, tak żeby odszkodowanie w przypadku wypadku zostało wypłacone nawet gdy dojdzie do niego poza granicami kraju.

 

Ubezpieczenie Życiowe

 

Towarzystwa Ubezpieczeniowe są świadome oczekiwań motocyklistów, dlatego coraz więcej produktów życiowych w swojej ofercie zawiera również ochronę dla fanów jednośladów. Jednym z przykładów prostej polisy na życie obejmującej ochroną osoby poszkodowane w wypadkach drogowych jest ubezpieczenie Drivers Casco firmy L’loyds. Leszek Osiewacz, dyrektor Unilink Życie przekonuje, że warto zwrócić uwagę na produkty życiowe dla motocyklistów: „Sumy ubezpieczenia są wyższe niż w zwykłych NNW. Nawet posiadając zwykłe NNW motocykliści chcą się doubezpieczać na wyższe sumy. Szukają ubezpieczeń dla siebie gdzie jazda na motocyklu nie będzie stanowiła wyłączenie odpowiedzialności towarzystwa”.

 

Odpowiedzialność Agenta

 

Największe zagrożenie na drodze w 2016 roku stanowili motocykliści w wieku od 18 do 24 lat. Spowodowali oni 23,5% wszystkich wypadków, w których śmierć poniosło 37 osób, a 216 zostało rannych. Młodzi motocykliści skłonność do ryzyka łączą z brawurą, a brak doświadczenia często w ich przypadku jest najbardziej bolesny.

 

Pamiętajmy, że my jako Agenci Ubezpieczeniowi, również mamy szansę poprawiać bezpieczeństwo, chociażby w lokalnych społecznościach. Leszek Osiewacz dodaje: „Ubezpieczenia życiowe nadal są tematem rzadko poruszanym przez ludzi. Musimy jako Agenci uświadamiać klientów z ryzyk, które czyhają codziennie.” Z tego powodu przesyłamy Państwu również infografikę dotyczącą statystyk wypadków motocyklowych. Zachęcamy do dzielenia sią nią w Państwa kanałach w mediach społecznościowych oraz uczulania klientów na ryzyka, które mogą ich spotkać.

 

Data publikacji: 2017/09/07

Masz pytanie? Napisz do nas
Click to unlock the map
Unilink SA Lider Ubezpieczeń
Voxen
© 2019 CENTRALA UNILINK SA. Realizacja: ActiveDesign Polityka cookies

Unilink S.A. z siedzibą w Warszawie (02-284), al. Krakowska 2, Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000341057, NIP 113-23-98-690, kapitał zakładowy w wysokości 548 053,00 zł, opłacony w całości.