UniBlog

Multiagencja Ubezpieczeniowa: ubezpieczenia zdrowotne, na życie, turystyczne, samochodu - Unilink SA / UniBlog / Jakie ubezpieczenie wybrać na wyjazd?

Jakie ubezpieczenie wybrać na wyjazd?

W poprzednim roku po zakończeniu wakacji, przeprowadziliśmy ankietę. Dotyczyła ona tego, czy wyjeżdżając na wakacje, kupujemy ubezpieczenie.

Wyniki były zaskakujące. Okazało się bowiem, że co trzeci klient, który wziął udział w sondzie przeprowadzonej w placówkach Unilink, nigdy nie wykupił ubezpieczenia turystycznego. Tylko co piąty kupuje polisę podczas każdego wyjazdu.  47 osób ze 150 polisę turystyczną wykupuje sporadycznie. Z kolei 18 uważa, iż jest mu zupełnie niepotrzebna, ponieważ wakacje spędza w kraju.

 

Podczas wyjazdu na urlop naprawdę czujemy się tak pewnie? Zakładamy, iż na pewno nic złego nie może nam się przydarzyć? Nie warto tego lekceważyć. To właśnie w czasie wakacji jesteśmy aktywni bardziej niż zwykle. Podróżujemy, zwierzamy, pływamy, wspinamy się, wyruszamy w rejs statkiem. Ryzyko nieszczęśliwego wypadku jest niestety duże. Pamiętajmy, że z pozoru niegroźne złamanie nogi może nas kosztować nawet 15 000 EUR! Na terenach poza Europą koszty związane z leczeniem są dużo wyższe. Dzięki polisie turystyczne masz pewność, że w razie nieszczęśliwego zdarzenia, konsekwencje finansowe Cię ominą, a Ty i Twoi najbliżsi będziecie mieć zapewnioną opiekę. Jak w takim razie wybrać odpowiednie ubezpieczenie?

Po co mi ubezpieczenie turystyczne?

Polisa zapewni ochronę podczas nieprzewidzianych zdarzeń. Ubezpieczenie wakacyjne obejmie swoim zakresem leczenie za granicą, zagwarantuje powrót do kraju po wypadku, a także rehabilitację. Twój bagaż został skradziony? Jeśli zakres uwzględnił Twoje osobiste rzeczy, bez obaw TU wypłaci odszkodowanie. Koszt ubezpieczenia nie musi być duży.  Dzięki ofertom różnych TU każdy znajdzie dla siebie odpowiedni zakres.

Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie na wyjazd?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na koszty leczenia. Właśnie leczenie generuje największe koszty w razie nieszczęśliwego wypadku. Bez ubezpieczenia turystycznego straty finansowe będą dla nas bardzo dotkliwe. Lista usług medycznych, z których przyjdzie nam korzystać jest bardzo długa. Wystarczy wymienić leki, hospitalizację, wizyty lekarskie czy zorganizowanie transportu powrotnego do kraju. Polisa zapewnia spokój i bezpieczeństwo, a także komfortowy wypoczynek.

Warto wiedzieć, że jeśli mamy wykupioną polisę turystyczną wówczas ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenia, ale do sumy gwarantowanej. Jeśli podróżujemy po Europie, pomoc medyczną w pewnej części zapewniona jest przez EKUZ (Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego). Natomiast minimalna, ale bezpieczna suma gwarantowana powinna wynosić 20 000 EUR. Zaleca się jednak by wynosiła ona 30 000 EUR. Poza Europą powinniśmy zdecydować się na sumę gwarantowaną nie mniejszą niż 60 000 EUR.

Natomiast jeżeli podróżujemy w bardziej odległe strony, jak Peru czy Australia, warto przemyśleć o wykupienie polisy turystycznej bez sumy gwarantowanej. Wówczas nie ma żadnych limitów na leczenie czy transport do kraju.

 

Zapoznaj się z OWU

Ogólne Warunki Umowy to istotny dokument zawierający przepisy prawne. Celem OWU jest objęcie przedmiotu i zakresu ubezpieczenia, a także czasu jego trwania. Znajdziemy w nim prawa i obowiązki, do których stosują się zarówno ubezpieczony jak i ubezpieczyciel. Zawierają określony sposób ustalania wysokości odszkodowania i zasady jego wypłaty. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na definicję oraz wyłączenia ochrony. Dzięki temu będziemy mieć pewność co do zakresu ubezpieczenia. Upewnij się, że proponowany zakres zawiera wszystkie najistotniejsze elementy.

Czym są NNW oraz odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym?

Ubezpieczenie turystyczne gwarantuje, poza pokryciem kosztów leczenia, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).Takie ubezpieczenie zapewnia nam odszkodowanie finansowe w przypadku zdarzenia, które spowoduje trwały uszczerbek na zdrowiu. Może to być złamanie nogi, żeber czy rozbicie głowy. NNW ma nam zrekompensować straty poniesione w wyniku wypadku. Kwota odszkodowania stanowi procent od sumy gwarantowanej.

Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym służy ochronie naszych finansów. Stanowi ochronę za szkody wyrządzone osobom trzecim, jak np.wspomniana wyżej wybita szyba przez najmłodszych członków rodziny.

Co jeszcze warto wiedzieć zanim wykupię polisę turystyczną?

Ubezpieczenie podróżne dzięki temu, iż jest to produkt niezwykle elastyczny, możemy dopasować go tak, aby w pełni spełniał nasze oczekiwania. Nie jest to ubezpieczenie obowiązkowe, więc tym bardziej warto dokładnie mu się przyjrzeć. Wyjeżdżasz z przyjaciółmi na kilkudniowy relaks? Towarzystwa Ubezpieczeniowe swoim zakresem pozwolą objąć sytuacje, gdy po spożyciu alkoholu ulegniesz urazowi – jest to dodatkowa klauzula, która nie wpływa mocno na wzrost składki, a Ty możesz czuć się bezpieczniej.

 

Pamiętaj!

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich choruje na choroby przewlekłe, np. cukrzycę, poinformuj o tym fakcie agenta. Zakres powinien został rozszerzony o tego typu ryzyko.

Lubisz aktywność fizyczną? Zapewnimy Ci ochronę nawet podczas uprawiania sportów wysokiego ryzyka!

Zanim wykupisz ubezpieczenie, poinformuj swojego Agenta, że podczas podróży będziesz uprawiał różne dyscypliny sportowe. Niezwykle istotny jest fakt, jakiego rodzaju będzie to sport. Towarzystwa ubezpieczeniowe swym zakresem obejmują sporty typowo rekreacyjne, jak i te wysokiego ryzyka, np.lot paralotnią, wspinaczka górska. Informacja ta jest bardzo ważna i powinna znajdować się na polisie. Poproś swojego Agenta o Ogólne warunki ubezpieczenia. Po zapoznaniu się z dokumentem będziesz mieć pewność, że Twój rodzaj aktywności fizycznej będzie objęty zakresem.

Porównaj ceny polis

 

Na rynku ubezpieczeniowym istnieje wiele Towarzystw, które oferują ubezpieczenia podróżne. Znacząco różnią się od siebie pod względem zakresu, a także cen. Dzięki szerokiej ofercie Multiagencji masz pewność, że znajdziesz dla siebie idealne rozwiązanie, ale i najlepszą ofertę. Zakres ubezpieczenia ustalany jest indywidulanie, gdyż każdy z nas ma inne potrzeby.

Proces zakupu polisy jest bardzo łatwy. Jeżeli wiemy w jaki sposób będziemy spędzać nasze wakacje, nie będzie to dla nas w żaden sposób skomplikowane. Kup polisę turystyczną i bądź spokojny o siebie jak i najbliższych. 

 

Data publikacji: 2019-06-24

Masz pytanie? Napisz do nas
Click to unlock the map
Unilink SA Lider Ubezpieczeń
Voxen
© 2019 CENTRALA UNILINK SA. Realizacja: ActiveDesign Polityka cookies

Unilink S.A. z siedzibą w Warszawie (02-284), al. Krakowska 2, Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000341057, NIP 113-23-98-690, kapitał zakładowy w wysokości 548 053,00 zł, opłacony w całości.