OC i AC dla marki Honda - ile kosztuje ubezpieczenie Hondy?

Samochody marki Honda uznawane są za mało awaryjne, solidne i komfortowe. Czy do ich zalet zalicza się też skuteczne obniżanie wysokości składki OC? W końcu marka samochodu jest jednym z najistotniejszych czynników wpływających na koszt ubezpieczenia. Okazuje się, że OC dla Hondy nie jest kosztowne. Trzeba mieć jednak świadomość, że marka to nie wszystko - na ostateczny koszt ubezpieczenia OC wpływa jeszcze kilka czynników.

Z tego artykułu się dowiesz:

 1. Czy Honda jest często wybieraną marką?
 2. Jaki jest koszt ubezpieczenia OC i AC dla Hondy?
 3. Jak zmniejszyć koszt ubezpieczenia Hondy?
 4. Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie dla aut marki Honda?

Honda - jedna z najczęściej wybieranych marek na świecie w 2020 roku

Honda to popularna marka - w 2020 roku na całym świecie sprzedano 4,33 miliona aut od tego producenta. Jednak nie jest to często wybierane auto w Polsce. Według zestawień Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar Hondę popularnością znacznie przewyższają Toyota czy Skoda.

Oczywiście nie brakuje w Polsce kierowców, którzy doceniają zalety aut produkowanych przez japońskie przedsiębiorstwo. Hondy uważane są za mało awaryjne - model Honda Jazz znalazł się nawet w raporcie TUV 2021. Zapewniają też wysoki komfort jazdy i są solidnie wykonane. Czy do ich zalet można zaliczyć także niski koszt ubezpieczenia OC i AC?

Koszt ubezpieczenia OC i AC dla Hondy

Doświadczony kierowca z wypracowanymi zniżkami może kupić OC dla Hondy już za 450-500 zł rocznie. Jeśli wykupi OC w pakiecie z AC, to należy do tego doliczyć nawet kilkaset złotych rocznie. Wynika to z faktu, że autocasco jest ochroną o bardzo szerokim zakresie, a więc ubezpieczyciel bierze odpowiedzialność za znacznie większą liczbę sytuacji.

Kierowca ze średnim doświadczeniem i ze zniżkami wypracowanymi dopiero od dwóch-trzech lat za ubezpieczenie Hondy zapłaci od 800 do 1000 zł. Kierowcy bez żadnego doświadczenia zapłacą nawet 1500 zł - i dotyczy to samego OC. Wraz z autocasco koszt ubezpieczenia może w tym przypadku wzrosnąć do 2500 zł. Podane ceny należy traktować orientacyjnie - koszt ubezpieczenia zależy od tak wielu czynników, że marka samochodu jest tylko wskazówką. Mimo tego warto podkreślić, że w większości porównań ubezpieczenie Hondy nie jest drogie - a więc nie można zaliczyć marki Honda do drogich pod względem OC i AC.

Jak zmniejszyć koszt ubezpieczenia Hondy?

Nie tylko marka ma znaczenie - liczy się także model. Pod względem ubezpieczenia OC i AC za najtańsze uznawane są:

 • Honda CRX.
 • Honda Civic.
 • Honda Civic.
 • Honda HR-V.
 • Honda Insight.
 • Honda City.
 • Honda Accord.

W tych przypadkach kierowcy chwalący się bezszkodową jazdą i posiadający prawo jazdy przez minimum kilka lat mogą liczyć na wysokość składki OC w granicach 300-400zł!

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie dla aut marki Honda?

Podstawą jest porównanie dostępnych ofert. Dotyczy to zwłaszcza OC - to ubezpieczenie, którego zakres zawsze jest taki sam, ale cena może znacznie się różnić w zależności od ofert towarzystw ubezpieczeniowych. W przypadku łączenia OC z AC należy dobrze określić interesujący nas zakres autocasco.

Wiadomo, że im mniejsza ochrona (a przede wszystkim mniejsza suma ubezpieczenia AC, tym tańsze ubezpieczenie - ale taniej nie znaczy lepiej. Dlatego należy wybrać taką sumę, która na pewno pokryje ewentualne straty. Gdy już będziemy wiedzieć, jakiej ochrony potrzebujemy w zakresie autocasco, możemy na spokojnie porównywać dostępne oferty. Nie opłaca się wybierać “pierwszej lepszej”, choć może być to kuszące, zwłaszcza podczas zakupu auta w salonie (“załatwienie wszystkiego od ręki”). Zazwyczaj warto poświęcić chwilę na sprawdzenie wszystkich ofert w porównywarkach czy kalkulatorach.

Skontaktuj się z nami