Ubezpieczenie narciarskie

Jazda na nartach to jeden ze sportów, który umila nam zimowe urlopy. Jest to jednak także jedna z tych aktywności fizycznych, w przypadku której bardzo łatwo o wypadek. Dlatego też towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowują specjalne oferty polis chroniących zarówno zdrowie nasze, jak i naszych bliskich. Warto jednak pamiętać, aby w miarę możliwości skorzystać z dodatkowych pakietów, które mogą zapewnić nam udany i spokojny wyjazd.

Kiedy zdecydować się na ubezpieczenie narciarskie?

Aktywność fizyczna to często nieodłączny element wyjazdów na urlop lub wakacje z rodziną. Najczęściej to właśnie wtedy nasze zdrowie jest szczególnie narażone – chcemy w pełni wykorzystać ten czas i pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i rozrywki. Każdy, kto chociaż raz jeździł na nartach, doskonale wie, że jest to jeden ze sportów, podczas którego bardzo łatwo o kontuzję. Dlatego jeżeli planujemy pojechać w góry i w ten sposób spędzać wolne chwile – koniecznie zdecydujmy się na wykupienie dodatkowej polisy dla siebie oraz bliskich.

Co może spotkać nas podczas takiego urlopu? Najczęściej jest to skręcona kostka lub złamana noga. Wyjeżdżając na narty za granicę, możemy mieć pewność, że koszty leczenia będą bardzo wysokie. Równie kosztowny może okazać się transport do kraju czy też sprzęt, który będziemy musieli odkupić w razie kradzieży. Niektóre warianty ubezpieczeń obejmują ochroną nie tylko nas, ale także naszą własność (jak choćby sprzęt narciarski czy dom, który na czas wyjazdu pozostaje bez opieki).

Jakie ubezpieczenie narciarskie wybrać?

Niektóre ze sportów mogą być przez ubezpieczyciela niechętnie obejmowane polisą bądź też wymagane jest zastosowanie dodatkowych zapisów. Dlaczego tak się dzieje? Otóż poszczególne dyscypliny są znacznie bardziej kontuzjogenne od innych – prawdopodobieństwo wystąpienia złamania lub innego uszczerbku na zdrowiu jest wyższe niż w przypadku innych aktywności fizycznych. Dlatego, zanim podpiszesz umowę, sprawdź, czy w dokumentacji znalazły się odpowiednie wzmianki, które umożliwiają Ci otrzymanie odszkodowania w przypadku sytuacji, gdy do wypadku dojdzie podczas jazdy na nartach czy desce.

Przy wyborze polisy należy kierować się nie tylko wysokością składki, ale także zakresem ochrony. Jeżeli oprócz nart planujemy spacery po górach – dobrym rozwiązaniem jest ubezpieczenie swojego zdrowia na wypadek konieczności przeprowadzenia akcji ratunkowej. Taki zapis może znaleźć się w jednym z dostępnych pakietów.

Jeżeli chętnie uprawiasz sporty różnego rodzaju – w tym narciarstwo – skontaktuj się z pracownikiem naszej multiagencji Unilink S.A. Postaramy się znaleźć dla Ciebie ubezpieczenie, które zapewni Ci najlepszą możliwą ochronę.

Zostaw kontakt
Oddzwonimy do Ciebie

Zobacz także: